КОНСТАНТИН КОВАЧЕВ: ЗА СЕКСИ ДУПЕ И БЕДРА ПРАВЕТЕ РЕДОВНО УПРАЖНЕНИЕТО „ЛЕВИТАЦИЯ“


КОНСТАНТИН КОВАЧЕВ: 

●ГИМНАСТИКАТА „АКТИВ СИТИНГ“ ПОМАГА ПРИ БОЛКИ В ТЯЛОТО И В ДУШАТА

● ЗА ДА НЕ ВИ БОЛИ КРЪСТА ОТЗАД, ТРЯБВА ДА ТРЕНИРАТЕ КОРЕМА ОТПРЕД

● ЗА СЕКСИ ДУПЕ И БЕДРА ПРАВЕТЕ РЕДОВНО УПРАЖНЕНИЕТО „ЛЕВИТАЦИЯ“

Константин Ковачев е известен повече като Коко от „Актив Ситинг“. Занимава се активно с кинезитерапия от 2003-та година, а от 2015-та година работи усърдно в областта на приложната кинезиология. Създател е на метода „Актив Ситинг“ и е автор на първата цялостна система и програма по света и у нас за ФЕТ - физическа и емоционална трансформация на личността. Чрез приложната кинезиология, той подобрява диагностиката на пациентите си, като ги лекува бързо и ефективно. За връзка с екипа на Коко: сайт https://activesitting.bg/ и телефон 0888241212.

- Г-н Ковачев, купих си две от Вашите книги и като лекар ги намирам за изключително полезни, както за масовия читател, така и за специалистите. В едната от книгите Ви чета, че при силни болки пациентите обичайно използват медикаментозно лечение, което не дава добри резултати. Защо става така?

- Д-р Какарашев, радвам се, че и Вие като мен работите за повишаване на здравната просвета на хората. Още в началото на работата ми като кинезитерапевт се убедих, че „Совите не са това, което са“, имам предвид, че болките на хората не се премахват с разни обезболяващи медикаменти, а се овладяват с прилагането на подходящата за тях кинезитерапия. С очите си виждам, как пациентите ни вземат всевъзможни обезболяващи, противовъзпалителни, мощни кортикостероиди и не могат да се отърват от болките си, докато не срещнат специалист, който да им приложи правилната кинезитерапия. Приемайки разни медикаменти, болните вместо да се оправят, често получават увреждания на стомаха, на бъбреците или пък стават диабетици. 

- Понякога наистина става така, но знаем, че при остри състояния не се препоръчва прилагането на каквато и да било физиотерапия, защото болката не позволява и защото може да се влоши драстично състоянието на пациента…

- Прав сте. При мен ежедневно са идвали пациенти, страдащи от силни болки, с давност повече от месец и търсещи облекчение.  Успявах да излекувам дори и най-тежките случаи, и стигнах до един основен извод: Никой терапевт, не може трайно да помогне на хората за техните болки и неразположения, ако самите те не поемат пряка отговорност и не участват активно в оздравителния процес. 

- Какво означава това?

- Означава, че всяка болка по тялото, било то дискова херния, шипове или други болежки са отговорност на човека, който ги носи и който ги е допуснал волно или неволно да го сполетят.  Грижа и отговорност за здравето e формулата, с която всички можем да си помагаме. Именно за да знаят хората как сами да поддържат доброто си здраве, аз разработих комплекс от упражнения, които са лесни за изпълнение и са изключително ефективни. 

- Каква е философията на която се базират тези упражнения?

- Знаейки причините, водещи до болките, аз установих, че в основата на всички страдания стои допуснатия от човека дисбаланс в тялото му. За да е лесно изпълнима гимнастиката, аз реших тя да се изпълнява в седнало положение. От там дойде и името на метода “Актив Ситинг”. Първоначално разработих около тридесет упражнения, които с течение на времето и на опита, аз допълних и към настоящият момент в гимнастиката „Актив Ситинг“ има над сто терапевтични упражнения, обхващащи цялото тяло и повлияващи различни проблеми. 

- Искате да кажете, че с Вашите упражнения, хората могат успешно да си помагат сами при различни физически болки и емоционални неразположения?

- Правилно ме разбрахте. Практикувайки ежедневно между 15 и 25 минути гимнастиката „Актив Ситинг“, всеки от нас може не само да излекува болките в тялото и в душата си, но и да се тренира до степен, че да не го спохождат подобни страдания.  

- Всичко това звучи добре, обаче аз като практикуващ лекар вярвам на медицината на доказателствата и бих искал да ме убедите практически в това…

- Приемам предизвикателството Ви. Искам заедно с мен да изпълнявате упражненията и лично ще се убедите в тяхната ефикасност. Започваме с „Разтриване на дланите“. Седнете удобно на този стол, изправете гръба и дишайте дълбоко. Разтрийте дланите на двете си ръце една в друга, направете го енергично, тъй че да се сгреят.

- Сега трябва да сложим запоплените си ръце върху Слънчевия сплит…

- Точно така, Д-р Какарашев, виждам че добре сте усвоил знанията от книгите ми. Дръжте двете си ръце на нивото на слънчевия сплит и го масажирайте енергично, така че да усетите топлината на ръцете си. Правете това упражнение около 5-6 секунди - за засилване на енергията и за подобряване на кръвообращението. 

- Как да си направим добра разтривка на врата?

- Свийте дланите на двете си ръце в юмруци и ги поставяте в основата на тила. Самото разтриване го правим като извършваме кръгови движения, в посока от тила към зоната зад ушите и обратно. Задържаме там, където усетим по-силна болезненост. Тази обработка на тила трае около 10 секунди. Обърнете внимание, че започваме с по-лек натиск при изпълнението на първите гимнастики и постепенно увеличаваме силата на натиска с течение на времето. Няма да се плашите, нормално е да чувствате лека болка при масажирането на точките по врата. Ако болката стане силна, тогава масажираме с по-лек натиск. Упражнението отпуска спазма и напрежението на мускулите на врата, като активира мускулите, които поддържат Вашата глава. И като цяло, това упражнение подобрява движението на главата и на врата.

- Интересен е „Хватът на богомолката“. Как да го направим?

- Лесно и с мерак. Свиваме пръстите на двете ръце като дъга и ги поставяме по средата на шията. Започваме да масажираме шията си от точките, намиращи се зад ухото до предната част на ключицата. Минаваме няколко пъти по цялата дължина на шията, като задържаме натиска и масажирането в най-болезнените точки. Времето за обработка е 10 секунди. Започваме с по-лек натиск при първите гимнастики, като постепенно увеличаваме силата при следващите практики. Запомнете, че е напълно нормално да изпитвате лека болка при обработката на точките, но след това ще ви олекне, като тук е в сила приказката на старите хора „Трай бабо за хубост“. При силна болка намаляваме натиска, защото не сме мазохисти.

- Какви ефекти постигаме с това упражнение?

- Упражнението отпуска спазма и напрежението на мускулите на врата, като балансира мускулите, поддържащи главата. Подобрява движението на главата и на врата, освен това, то спомага за дренажа на лимфната система. Може да се използва за превенция на болки в палеца, показалеца и средния пръст на лявата и на дясната ръка, така също и за предпазване от болки в мускула, разположен под лопатката.

- Дайте да направим „Разтягане на мускула на врата под 45 градуса плюс Чукче“…

- Съгласен съм. Наместваме се удобно на стола, хубаво изпъваме гръбчето. Обхващаме с ръка горната част на главата, като лакътят сочи напред. Завъртаме главата заедно с лакътя под ъгъл от 45 градуса настрани (наляво и надясно) и навеждаме главата си надолу. Вдишваме дълбоко. Заедно с издишването, отпускаме главата си надолу и леко я придърпваме към земята. Задържаме и броим от 1 до 10. Прихващаме лакътя с другата ръка. Освобождаваме хвата на главата и потупваме с юмрук мускула, локализиран от врата до рамото на срещуположната страна. Разтягането го правим леко и нежно, без каквито и да било резки движения. В случай, че имаме ошипявания и дискови хернии, внимаваме много с движенията да бъдат в границата на комфорт, без да си причиняваме силна и нетърпима болка. Това упражнение отпуска спазма и напрежението в мускула на врата, подобрява еластичността и движението на главата и шията.

- Следващото упражнение е „Валяк на гръден мускул + Чукче“. То за какво служи и как се изпълнява?

- Целта на упражнението е да се разтегне гръдният мускул. Както сме седнали удобно на стола, с изправен гръб, поставяме едната си ръка зад главата с лакът, изнесен максимално назад. Свиваме в юмрук дланта на другата си ръка. С „кокалчетата“ на пръстите започваме да разтриваме в посока от рамото към гръдната кост, в течение на 10 секунди. Потупваме с юмрук участъка попадащ в същата линия от рамото до гръдната кост и обратно. Повтаряме разтягането и потупването от другата страна. Забележете, че движенията са линейни, а натискът върви от рамото към гръдната кост. Дебело подчертавам, че разтягаме леко и нежно, без да правим резки движения и е допустима само лека болка. И тъй като сте лекар, Д-р Какарашев, искам да кажете, какви ефекти постигаме при правилното изпълнение на това упражнение?

- Благодарение на това упражнение, ние премахваме напрежението в гръдния мускул, подобряваме еластичността на мускулите и движението в рамото, намаляваме болките в тази област и подобряваме стойката си. Сега, г-н Ковачев, ще кажете ли как се прави упражнението „Кука“?

- Да, разбира се, „Кука“ е названието на упражненето за въздействие върху точката, при масажирането на която се отпуска спазма на трапецовидния мускул. Отново сме седнали на стола удобно, с изправен гръб. Свиваме пръстите в хват тип “кука”. Поставяме пръстите на трапецовидния мускул в основата на врата. С пръсти прилагаме натиск отгоре надолу и за да усилим натиска си помагаме с другата ръка. Ще отбележа, че по време на натиска следва да вдишваме дълбоко и след това да издишваме, като го повтаряме това нещо два пъти, с времетраене на натиска 5-6 секунди върху всяка точка. Повтаряме упражнението от другата страна, като първоначално натискаме по-леко, за да открием болезнените точки и след това може да задържаме натиска по-дълго върху болезнените места. С това упражнение отпускаме спазма и премахваме напрежението в трапецовидния мускул, намаляваме напрежението във врата и в раменния пояс, подобряваме подвижността на врата и се отърваваме от болките при плексит.

- Време е за „Разтриване на лимфните точки под ключицата“…

- Точно така. Сядаме на стола удобно, с изправен гръб. Поставяме върховете на пръстите на ръката или „кокалчетата“ на пръстите в областта на рамото, непосредствено под ключицата. Започваме да масажираме с натиск точките на цялата зона под ключицата до гръдната кост и обратно. Задържаме по няколко секунди на всяка болезнена точка. Разтриваме няколко пъти в двете посоки и повтаряме от другата страна. Първоначално натискаме по-леко, за да открием болезнените точки. При по-силен натиск може да се получат синини, приличащи на „смучки“, обаче няма причина за притеснение, тъй като с течние на времето, тъканите ще свикнат с натиска и синините ще спрат да се появяват. Упражнението отпуска спазма и премахва напрежението в гръдния мускул, стимулира раздвижването на лимфата, която чисти тялото от токсини, освен това, упражнението подпомага и за изправяне на стойката на тялото.

- Как се изпълнява упражнението „Активен корем“?

- Отново сядаме на стола удобно, с изправен гръб. Поставяме пръсти на слънчевия сплит, след което ги прибутваме леко под ребрата. Плъзгаме пръстите леко настрани, движейки ги по хода на ребрата, и прибутваме пръстите отново навътре, под ребрата. Плъзгаме още веднъж пръстите до края на ребрата и ги прибутваме още по-нагоре. Задържаме на всяка точка по 1-2 секунди. Използваме хват “кука”, като изпъляваме упражнението в посока от слънчевия сплит към края на ребрата. Запомнете, че прибутването на пръстите се извършва навътре и нагоре зад ребрата. Ако имаме спазъм и силна болезненост, натискаме и задържаме, като това упражнение не се препоръчва за бременни, освен ако те самите не искат да пометнат. Чрез упражнението се отпуска спазма и се редуцира напрежението в коремната област, намалява се напрежението в кръста и се подобрява силата на коремния мускул. 

- Мисля че следва упражнението „Точка на седалищен мускул + Чукче“…

- Да, това е следващото нещо, което правим. Изходната позиция отново е седнали на стола удобно, с изправен гръб. Поставяме юмрукът на едната си ръка под нивото на кръста, леко отстрани, там където се пада горната част на задния джоб на дънките ни. Масажираме точката с „кокалчетата“ на пръстите, свити в юмрук. След разтриването на точката започваме да потупваме с юмрук в зоната от външната част на седалището до сакралната кост в хоризонтална линия. Времетраенето на процедурата е по 5-10 секунди за двете техники. Повтаряме от другата страна, като използваме хват “пръсти, свити в юмрук”. Дебело подчертавам, че натискът на тази точка е необходимо да бъде по-силен, тъй като мускулът се намира в дълбочина. Това упражнение никак не се препоръчва за бременни, както и за деца под 3 годишна възраст. Упражнението отпуска спазма и облекчава напрежението на мускула ротатор на тазобедрената става, намалява компресията на седалищния нерв и активира седалищните мускули, укрепващи таза и кръста.

- С кое упражнение освобождаваме диафрагмата?

- Правим го с упражнението „Свободна диафрагма“ - то повдига гръдната диафрагма. За целта сядаме на стола удобно, с изправен гръб. Поставяме пръстите на едната си ръка върху пръстите на другата ни ръка, прилепени към корема, на нивото на пъпа. Дланите са обърнати нагоре. Вдишваме дълбоко и се опитваме да издуем корема напред. Навеждаме тялото леко напред. Прибутваме с пръсти и длани корема навътре и започваме да издишваме на интервали, като придвижваме дланите навътре и нагоре под ребрата. Изпълняваме това 3 пъти. И знаете ли, Д-р Какарашев, коя грешка допускат хората при изпълнение на упражнението?

- Досещам се, най-вероятно те прибутват само с пръстите навътре към корема, а за да има добър ефект упражнението е необходимо да прибутват с пръстите и с дланите на ръцете си навътре и нагоре под ребрата. Освен това, изключитено важно е, дланите и пръстите на ръцете да са изпънати през цялото време, докато изпълняват упражнението. Някои хора, по време на издишването спират дъха, а не бива да го правят, защото трябва да издишват докрай, по възможност всичкия въздух. Добре ли е това упражнение да се прави от бременни и от малки деца?

- Не, не се препоръчва за тях. Ще допълня, че упражнението отпуска напрежението в раменния пояс, плешките и коремната област, подобрява дихателната функция и дишането с долната част на белия дроб, също така, то подпомага движението на лимфата, масажира органите в коремната област и увеличава силата на мускулите на гърба и на краката. Туй упражнение се прилага и за корекция на лошата стойка на тялото.

- С кое упражнение можем да отпуснем спазма и да снижим напрежението на мускула на бедрото, да подобрим движението на колянната става и да редуцираме напрежението в колянната става, така също и в капачката й?

- Най-подходящо за постигане на тази цел е упражнението „Валяк на бедро + Чукче на бедро“. При него разтриваме бедрото и го потупваме за здраве. Започваме с изходната позиция седнали удобно на стол, с изправен гръб. Поставяме юмруци един до друг в началото на капачката на коляното на единия ни крак. Прилагаме натиск с двата юмрука и изтегляме в посока нагоре по хода на бедрото. Правим 3-4 повторения. Преместваме юмруците от вътрешната и външната страна на бедрото, близо до коляното. Прилагаме натиск с двата юмрука и изтегляме в посока нагоре по бедрото. С двата юмрука потупваме цялото бедро отгоре надолу и обратно – правим това за допълнително отпускане. Повтаряме същата процедура и на другия крак, и той да не се сърди. Забележете, че натискът е в посока нагоре към тазобедрената става до таза и че потупванията се изпълняват с хват “юмрук”.

- Много хора, особено тези в „третата възраст“, се оплакват от схващане на прасеца. Можете ли да ни дадете упражнение, което хем да релаксира мускула на прасеца, хем да тренира правилната походка?

- Мога, разбира се! Чудесна работа върши упражнението „Валяк на прасец + Чукче“, при което правим сериозно разтриване на двата прасеца. И така, сядаме на стола удобно, с изправен гръб, навеждаме тялото напред с изправен кръст или повдигаме крака нагоре със свито коляно. Поставяме юмруците на двете си ръце един до друг над петата на левия ни крак. Прилагаме натиск с двата юмрука и изтегляме в посока нагоре зад коляното. Правим 3-4 повторения. Поставяме юмруците над „кокалчетата“ на глезена на левия крак. Прилагаме натиск с двата юмрука и изтегляме в посока нагоре до коляното. Правим 3-4 повторения. Със свити юмруци потупваме от външната и вътрешната част на прасеца. Като времетраене е 5-6 секунди, след това повтаряме същото нещо на десния си крак. Разтриването става с „кокалчетата“ на пръстите, свити в юмрук. Посоката на разтриване е отдолу нагоре. Прилагаме натиск с двата юмрука и след това изтегляме с натиск нагоре, после отпускаме, преместваме додолу, повтаряме. И да Ви попитам, Д-р Какарашев, с кое упражнение продължаваме в основният комплекс на гимнастиката „Актив Ситинг“?

- Сега идва ред на упражнението „Метроном“. Ще се опитам аз да го разкажа и така ще проверим, дали съм внимавал достатъчно, когато съм чел Вашата книга. Заставаме в изходната позиция - удобно сядаме на стол, с изправен гръб. Повдигаме раменете си нагоре, към ушите. Накланяме главата си към едното рамо. Задържаме позата в течение на 1-2 секунди. Бавно връщаме главата в изходно положение, след това бавно накланяме главата на другата страна и задържаме позата за около 1-2 секунди. Повтаряме упражнението по 3 пъти към всяко рамо.

- Браво! Ще допълня, че при изпълнение на „Метроном“ не се правят каквито и да било резки движения, за да не стресираме мускулите на врата. Също така, не си задържаме дъха и дишаме нормално. Важно е раменете ни да останат повдигнати от началото до края на упражнението. Също така е добре да се постараем да докоснем с ухо рамото и да извършваме упражнението в обем, до поява на усещането за леко напрежение. Ефектите при изпълнение на това упражнение са отпускане на главата, врата и раменете, подобряване на обема на движение на врата и намаляване на напрежението в мускулите на врата и на главата.

- Как се прави упражнението „Дъга“?

- За упражнението „Дъга“ сядаме на стола удобно, с изправен гръб. Подпираме се с едната ръка отстрани на седалката на стола, другата ръка вдигаме нагоре, покрай главата. Вдишваме дълбоко и с издишване се наклоняваме към опорната ръка, като леко я сгъваме в лакътя. Обтягаме вдигнатата ръка нагоре към тавана. Вдишваме, освобождаваме леко позата с издишване, като наклоняваме гърба настрани малко повече. Изпълняваме същото нещо на другата страна и повтаряме упражнението по 3 пъти на всяка страна. Важно е наклонът да е право настрани. Упражнението разтяга мускулите между ребрата и гърба, подобрява гъвкавостта на гръбнака и подобрява дишането. 

- Следващото упражнение е „Кунг-фу панда“, с което целим стягане на мускулите на корема, увеличаване на силата на коремната мускулатура, стабилизиране на кръста и подобряване на стойката…

- Точно така. Упражнението „Кунг-фу панда“ стимулира всички части на коремния мускул. Сядаме на стола удобно, с изправен гръб. Повдигаме единия крак, свит в коляното. Завъртаме леко тялото към повдигнатия крак. Поставяме дланта на противоположната ръка от вътрешната страна на коляното на повдигнатия крак и натискаме, докато уравновесим силата на натиска между ръката и крака. Трябва да усетим дали коремът ни е стегнат. Задържаме натиска за 3-4 секунди. Сменяме с другите крак и ръка. Повтаряме упражнението 3 пъти. Силата на натиска зависи от нашето физическо състояние. Рамената са добре завъртени към повдигнатия крак. Може да направим проверка с другата ръка за тонуса на коремния мускул, като натиснем с пръсти в областта на коремната преса и усетим дали мускулът е стегнат и твърд. Ако не усещаме достатъчен тонус, увеличаваме натиска между ръката и крака.

- Както е известно, всяка уважаваща себе си жена иска да има секси дупе и стегнати бедра, като за целта трябва не само да прави повече секс, но и да тренира редовно седалищните си мускули. Може ли да се каже, че упражнението „Левитация“ е златният стандарт за постигане на секси визия?

- Да, с редовното изпълнение на упражнението „Левитация“ всяко момиче и всяка жена ще се радва на секси дупе и на стегнати бедра. И така, сядаме на стола удобно, с изправен гръб. Навеждаме тялото напред с изправени гръб и кръст, главата е леко назад. Ръцете са изнесени напред, с длани нагоре. Повдигаме таза на 10-15 см. от стола и задържаме за 3-4 секунди. Сядаме и събираме петите една към друга, с разтворени колена и ги стискаме за 3-4 секунди. Повтаряме упражнението 2-3 пъти. Забележете, че преди да започнем да изпълняваме упражнението, трябва да направим извивка на кръста напред. Навеждаме тялото и се изправяме, като държим главата леко назад. Напрежението основно трябва да е в седалищните мускули, а не в коленете и в бедрата. При събирането на петите една към друга допълнително стягаме седалищните мускули. Упражнението освен, че активира мускулите на краката и на седалището, подобрява и циркулацията на кръвта в малкия таз, увеличава стабилността на таза и намалява болката в кръста. И сега стигаме до Вашето любимо упражнение, Д-р Какарашев. Дайте да видим кое е то и дали ще успеете да кажете точно и вярно как се прави…

- Това е упражнението „Тигрова лапа“. Сядаме на стола удобно, с изправен гръб. Свиваме всички пръсти на едната ръка близо един до друг. С нокътните плочки на пръстите на лявата и на дясната си ръка потупваме горната част на гръдната кост, зад която се намира тимусната жлеза. Едновременно с ударите върху гръдната кост повдигаме и потупваме петите на левия и на десния си крак в пода, с времетраене около 10 секунди, като същевременно правим дълбоки вдишвания и издишвания. 

- Всичко което казахте е точно и вярно, но аз бих искал да направя няколко важни допълнения. Трябва да потупваме с всички нокътни плочки на едната ръка едновременно в областта малко под нивото на ключиците върху гръдната кост и докато се потупваме, трябва силно да кажем утвърдителна положителна фраза от типа на: “Днешният ден е чудесен, прекрасен, великолепен, чувствам се зареден с енергия за целия ден, доволен съм и съм щастлив от всичко, което се случва с мен и около мен, и го приемам с любов и благодарност”. Вдишваме дълбоко и издишваме с въздишка. Може би ще споделите с мен и с читателите, защото точно упражнението „Тигрова лапа“ Ви е любимото?

- Защото с него постигаме много благотворни ефекти, не само за тялото, но и за душата. Упражнението стимулира засилването на имунитета, освобождава натрупаните отрицателни емоции като яд, тъга, обида, потиснато себеизразяване, освен това, „Тигровата лапа“ енергизира, подобрява настроението и е подходяща при хората страдащи от разширени вени и от лимфен застой. Тук е мястото, като лекар да обърна внимание на хората да не се удрят прекалено силно в тази област, защото това е областта на тимусната жлеза и на сърцето, където прекалената агресия не е никак препоръчителна. 

- Така е. Бих искал да отбележа, че всичко в тялото ни е взаимосвързано, затова упражненията имат за цел да балансират работата на мускулите на цялото тяло. В гимнастиката „Актив Ситинг“ обработваме точки и зони в мускулите на тялото, чрез които премахваме причините, водещи до притискане на нервни окончания, схващания и болки. Гимнастиката „Актив Ситинг“ се състои от леки и лесни за изпълнение упражнения, с моментален ефект. Всяко едно упражнение повлиява конкретна причина, водеща до появата на болки и на схващания във врата, кръста, половите органи, рамената и на други места. Целта на всички хора, практикуващи гимнастиката „Актив Ситинг“, е да обработят с масажиращи и разтриващи техники конкретните зони и точки по тялото. 

- Какъв сигнал ни дава откриването на болезнена зона или точка?

- Наличието на болезнена точка или зона не е само сигнал, а е направо „червена лампа“ затова, че съответния мускул не работи правилно. За да постигнем най-добър ефект, препоръчваме на хората да практикуват целия комплекс от гимнастиката, а не само туй-онуй от нея. За да преодолеят хроничните болки, хората следва да пристъпват към изпълнение на целия основен комплекс на гимканстиката „Актив Ситинг“, и то по два пъти на ден, което ще им отнема по около 10 и 20 минути на сеанс.

- И като финал на това интервю, моля кажете: по какво гимнастиката „Актив Ситинг“ се различава от стандартните комплекси упражнения?

- Разликата е в това, че разработените от мен упражнения имат определена последователност на изпълнение, дават моментален ефект и помагат при различни болки, които болки могат да бъдат както в тялото, така и в душата на човека. Доверете се на гимнастиката „Актив Ситинг“ за да постигнете здраве и дълголетие! Ако и вие искате да се справите с вашия проблем, болка или схващане, можете подробно да разучите и практикувате гимнастиката Актив Ситинг от книгата „Методът Актив Ситинг“. 

Д-р Румен Какарашев 

kakarashev@abv.bg


Коментари

Популярни публикации от този блог

Д-р Павел Вълев: Има ли в България вода, която гори с пламък?

Меги Стоянова: Какво ни трябва за хубав с*кс?

Доц.Д-р Анна Драганова: Терапия на настинка и грип с натурални етерични масла и Японска терапия